FAQ
Answering the most popular questions

*Якщо у вас виникли будь-які питання щодо роботи сервісу, звертайтесь в службу підтримки support@ineedhelpua.org
1. Куди спрямовуються зібрані кошти?
За рахунок ваших пожертв ми робимо гуртові закупівлі продуктів та товарів першої потреби і доставляємо їх в міста України, які потребують гуманітарної допомоги.
2. Як це працює?
Донати акумулюються на європейському та американському рахунках НПО INeedHelpBY.
Волонтери в Варшаві здійснюють гуртові закупівлі продуктів або через спеціалізовані дрібнооптові магазини (MAKRO), або з гуртових складів. Продукти доставляються в центр збору гуманітарної допомоги в Варшаві, який організован EscoBar, де їх розподіляють по коробках та маркують належним чином. Щодня ми відправляємо кілька вантажівок з продовольчою допомогою до українського кордону.
На кордоні відбувається перевантаження гуманітарної допомоги в українські вантажівки, які прямують безпосередньо до отримувачів.
3. Хто отримує допомогу?
В Україні вантаж приймають особи, які відповідальні за розподіл гуманітарної допомоги, а саме - волонтерські об’єднання, благодійні організації, місцеві адміністрації.
4. В які населені пункти ви відправляєте продукти?
Зараз продукти гарантовано доставляються у Харків. Але в зв'язку з тим, що ситуація в Україні змінюється щодня, нам складно забезпечити та гарантувати доставку в те чи інше місто. Ми відслідковуємо потреби в інших містах та намагаємось налагодити логістику для своєчасного доставлення допомоги.
Декілька днів тому завдяки підтримці “Червоного Хреста” ми відвантажили 1,5 тонни продуктів на Охтирку, один з найбільш постраждалих населених пунктів, який фактично потрапив у блокаду.

5. Яка гуманітарна допомога закуповується та відправляється в Україну?
Перш за все це, звичайно, харчі - крупи, консерви, цукор, сіль, молоко і таке інше. Але ми відстежуємо запити з постраждалих міст та коригуємо списки для закупівлі залежно від поточних потреб. Часто це продукти особистої гігієни для жінок, підгузки для дітей та дорослих, дитяче харчування і таке інше, а також ліки та медичні засоби.

6. Як переконатись, що харчі та інші речі потрапляють саме до тих, кому треба?
На наше прохання отримувачі роблять фото та відео отриманих коробок. Зазвичай ці відправлення мають маркування нашими стікерами з лого проекту.
Зараз довіз займає приблизно 5 днів, його дуже важно відслідковувати в реальному режимі часу. Транспортні зв'язки розірвані, доставлення в Харків відбувається кружними шляхами, з зупинками під обстрілами і таким іншим. Ми публікуємо звіти про довіз на нашому сайті та в Інстаграмі https://instagram.com/ineedhelp_ua

7. Яким чином можна відправити гроші?
Донати приймаються через систему Stripe. Переказ можна зробити з будь-якої банківської карти (VISA, MasterCard, American Express, UnionPay) або через електронні гаманці (Apple Pay, Google Pay, Alipay, WeChat Pay). Також є можливість зробити переказ за реквізитами на наші банківські рахунки в Європі та Америці https://ineedhelpua.org/wires.
8. Якщо я живу в Росії - як мені беспечно відправити допомогу та не постраждати за це в своїй країні?
Включно до 10 березня в Росії працюють перекази з карт VISA та MasterCard. Потім єдиним засобом для здійснення платежів за межами Росії залишаться картки системи UnionPay. Якщо у вас досі немає такої, обов'язково зробіть її в своєму банку.
При оплаті використовуйте VPN.
На жаль, в будь-якому разі ми не можемо гарантувати вам стовідсоткову безпеку. Кожного дня в Росії приймають нові закони, і ситуація змінюється дуже стрімко.
9. Для чого при оплаті вказувати e-mail, ім'я та прізвище?
Цю інформацію вимагає вказати Stripe для ідентифікації платежів та сповіщення про результат їх виконання. Також на вказаний e-mail ви будете отримувати звіти від нашого проекту, куди та як були використані ваші донати.